Ammattimaisia asiakas- ja vaihdepalveluita jo yli 20 vuotta

DialOk:n tavoitteena on olla Suomen laadukkain monikanavaisia asiakaspalveluratkaisuja tarjoava yritys. 

Asiakkaiden palvelukokemustottumukset ja -vaatimukset ovat vuosien varrella muuttuneet yhä vaativammiksi. DialOk on aktiivisesti mukana trendien kehityksessä kohti ympärivuorokautista, monikanavaista ja myynnillisen palvelevaa vastauskeskustoimintaa.

Yhteydenpitopalveluiden ulkoistaminen tarjoaa yrityksellesi helpon tavan parantaa yrityksesi tavoitettavuutta, tehokkuutta ja kannattavuutta. Suunnittelemme ja toteutamme yrityksellesi yksilöllisen tavoitettavuusratkaisun, jotta voit palvella asiakkaitasi entistäkin paremmin.

DialOk on osa SFG Yhtiöt -konsernia. Tutustu myös sisaryritykseemme Line Carrieriin!

DialOk toimisto

Tavoitteellista toimintaa asiakasta kuunnellen

Keskeinen osa yrityksemme arvoja on asiakkaidemme arvostaminen ja kunnioittaminen käytännön tekojen tasolla. Suhtaudumme asiakkaillemme antamiimme lupauksiin paitsi vastuullisesti myös tavoitteellisesti ja intohimoisesti. Tavoitteemme on solmia asiakkaidemme kanssa pitkäkestoisia kumppanuuksia. Kokemuksesta tiedämme, että hyvällä vuorovaikutteisella yhteistyöllä saadaan aikaan parhaita tuloksia.

Arvostamme suomalaista työtä ja olemme ylpeästi suomalainen Avainlippu-yritys. Työllistämme kymmeniä asiakaspalvelun osaajia ja autamme palveluillamme satoja suomalaisia yrityksiä. Suomalaisen Työn Liiton myöntämä Avainlippu kertoo, että tuote on valmistettu tai palvelu on tuotettu Suomessa ja työllistää Suomessa.

Kauppalehti Menestyjät 2021
Avainlippu on Suomalaisen Työn Liiton merkki suomalaisesta palvelusta ja työstä.

MISSIO

Tarjoamme palveluita, jotka tukevat asiakasyritystemme taloudellista menestystä parantamalla liiketoiminnan tehokkuutta ja vahvistamalla yrityksen imagoa positiivisten asiakaskokemusten kautta.

VISIO

Tavoitteenamme on olla kotimaamme laadukkain monikanavaisia asiakaspalveluita tuottava yritys​.

Yhteystiedot

Myynti

myynti@dialok.fi

Ota yhteyttä myyntiimme yhteydenottolomakkeella ja myyjämme on sinuun pian yhteydessä.

Käyntiosoite

Oy DialOk Communications Finland
Keilaranta 1
02150 Espoo

DialOk Personal Oy (ent. Avaca Oy)
Puutarhakatu 53
20100 Turku


Laskutus

Oy DialOk Communications Finland
Verkkolaskuosoite: 003717098921
Operaattori: Maventa

Y-tunnus: 1709892-1

DialOk Personal Oy (ent. Avaca Oy)
Verkkolaskuosoite: 003722724202
Operaattori: Maventa

Y-tunnus: 2272420-2

Myynti

Myynnin yhteinen sähköpostiosoite myynti@dialok.fi

Pia Lindroos Line Carrier Oy
Pia Lindroos

Sales Director

pia.lindroos@linecarrier.fi

+358 50 402 8802

Markku Salminen, DialOk
Markku Salminen

Sales Manager

markku.salminen@dialok.fi

+358 40 048 5402

Jan-Erik Lind

Sales Manager

jan-erik.lind@dialok.fi

+358 45 788 50322

Nigina Rajalin

Sales Manager

nigina.rajalin@linecarrier.fi

+358 45 788 50321

linkedin ikoni
Joni Antosalo, Line Carrier Oy
Joni Antosalo

Sales Manager

joni.antosalo@linecarrier.fi

+358 50 464 2418

linkedin ikoni

Asiakkuudet

Asiakaspalvelun yhteinen sähköposti asiakaspalvelu@dialok.fi

Elisa Laurila. DialOk
Elisa Laurila

Head of Service Development

elisa.laurila@dialok.fi

+358 40 920 8027

Niina Kalavainen

Senior Customer Success Manager

niina.kalavainen@dialok.fi

+358 46 875 7421

Eveliina Santahuhta, DialOk
Eveliina Santahuhta

Senior Customer Success Manager

eveliina.santahuhta@dialok.fi

+358 40 867 3093

Niina Tuohimaa, DialOk

Niina Tuohimaa

Customer Success Manager

niina.tuohimaa@dialok.fi

+358 40 923 0533

Jasmiina Manninen

Junior Customer Success Manager

jasmiina.manninen@dialok.fi

+358 45 7885 0324

Johto

Risto Apell

Toimitusjohtaja

risto.apell@dialok.fi

+358 44 736 3110

Jari Moilanen, DialOk
Jari Moilanen

Group CTO

jari.moilanen@dialok.fi

+358 40 900 0025

Jukka Heikkinen
Jukka Heikkinen

Varatoimitusjohtaja

jukka.heikkinen@dialok.fi

+358 45 773 10094

Vastauskeskusten johto

Lotta Alivuotila

Lotta Alivuotila

Site manager

lotta.alivuotila@dialok.fi

+358 50 342 0575

Tiina Salo

Tiina Salo

Service Executive Manager

tiina.salo@dialok.fi

+358 40 185 4081

Antti Heikkinen

Antti Heikkinen

Service Executive Manager

antti.heikkinen@dialok.fi

+358 50 558 7573

Markkinointi ja HR

Markkinoinnin yhteinen sähköpostiosoite markkinointi@dialok.fi

Line Carrier kuvaton henkilö
Annika Sarajärvi

Senior Marketing Specialist

annika.sarajarvi@sfgyhtiot.fi

+358 40 833 0600

linkedin ikoni
Veera Kujansuu marketing specialist
Veera Kujansuu

Marketing Specialist

veera.kujansuu@sfgyhtiot.fi

+358 45 788 43352

linkedin ikoni